5 rád ako na dovolenke nepribrať

Tešíš sa na dovolenku?

A snažíš sa schudnúť do plaviek?

Aj ja.

Všetky sa pred dovolenkou snažíme schudnúť. No a potom príde moment zdesenia. Uvedomíme si, že tých pár krvopotne zhodených kíl na dovolenke (pravdepodobne) priberieme späť.  Tak?

Mne sa to teda podarilo na každej dovolenke, keď som ešte bola veľkosť XL. A bolo jedno, či to bol pobyt pri mori, poznávací zájazd, či lyžovačka. Švédske stoly, neskoré večere, pár miešaných koktejlov k tomu…

No pred pár rokmi som svoj život od základov zmenila. Hýbem sa a oveľa zdravšie jem. Schudla som vďaka tomu 20 kíl. Cítim sa bez nich skvele a nechcela by som ich naspäť za nič na svete. Pri plánovaní dovolenky sa preto zamýšľam nielen nad tým, kam vyraziť, ale aj nad tým, čo robiť, aby som sa po návrate z dovolenky nebála postaviť na váhu.

Tu je mojich 5 jednoduchých rád

#1   Zabudni na all inclusive 

Doma si dáš záväzok, že budeš na raňajky chrumkať len čerstvé ovocie a na večeru dzobkať šalátiky s grilovaným mäskom.

Zbytočne.

Nádherne naaranžované švédske stoly tvoju pevnú vôľu rýchlo zlomia a raňajkovať budeš nakoniec 3 chody zavŕšené palacinkami s nutellou. Ideálne teda je švédskym stolom sa vyhnúť. Ďalšou možnosťou je ísť si ešte pred raňajkami zabehať alebo sa aspoň poprechádzať, tak raňajky rýchlejšie spáliš.

ako nepribrat na dovolenke, ako schudnut, all inclusive, ako cvicit, ako na ploche brucho, cviky, jedlo,

# 2  Hýb sa

A nemyslím tým len pohyb od bazéna k baru a späť. Roky som si myslela, že z plávania sa chudne. Ale figu! To by som musela hodinu plávať kraul, či motýlika. Plávanie štýlom prsia v bežnom tempe je síce príjemné, ale veľa kalórií tým nespáliš. Skús radšej ľahký beh po pláži. Na prvý šup ti garantujem svalovicu v stehnách, pretože nohy sa do piesku zabárajú a stehenné svaly musia viac zaberať. Ale krásne to tie stehná formuje. Milujem behať po pláži bosá. Na druhej strane však ako lekár radím radšej behať v teniskách, pretože pláže nebývajú zvyčajne čisté a pod vrstvou piesku sa môžu skrývať napríklad črepy skla. Ako som spomínala, ideálne je ísť si zabehať skoro ráno, čo však nedá každý (zvyčajne ani ja nie), alebo až navečer, keď už slnko tak nepáli. Ráta sa každý pohyb, napríklad aj používanie schodov namiesto výťahu v hoteli, či tanec.

ako nepribrat na dovolenke, ako schudnut, all inclusive, ako cvicit, ako na ploche brucho, cviky, jedlo,

# 3 Prestaň sa kamarátiť s Coca-colou, Fantou a ich príbuznými

Žiadne sladené nápoje. Žiadne. Fakt. Pi len čistú vodu s plátkom citrónu, či limetky. A pi veľa. Vodu maj stále po ruke. Ja sa považujem za “vodaholičku”, čo je asi ten najjemnejší typ závislosti 😉

Buď radšej “vodaholikom” ako byť zúfalá pri pohľade na svoje brucho či stehná. Pitie sladených nápojov je začarovaný kruh. Na chvíľu ťa osviežia aj zasýtia. No telo si bude o chvíľu pýtať ďalšiu a ďalšiu dávku.

sugar, cukor v napojoch, ako schudnut, dieta, ako nepribrat, ako schudnut, dovolenka, cukor, cola, nestea

# 4 Alkohol áno, ale pozor aký?

Je vedecky dokázané, že alkohol s mierou je zdraviu prospešnejší ako úplná absencia. To ako lekár dobre viem. Preto sa alkoholu nevyhýbam.

Vyberaj si rozumne:

  • žiadny tvrdý alkohol
  • žiadne miešané drinky
  • dávaj prednosť kvalite pred kvantitou
  • najlepšie je suché kvalitné vínko

Nie každý deň, pretože aj suché víno, tak ako aj ostatný alkohol, obsahuje prázdne kalórie. A tie by si potom musela zase vybehať.

alcohol, alkohol na dovolenke, ako nepribrat z alkoholu, alkoholicka dieta,

# 5 Koláče a zmrzlinu dopraj iným

Zmrzlina sú koncentrované kalórie. V jednom kopčeku je ich straaašne veľa. A kto by zostal pri jednom kopčeku, však? Vyber si deň v týždni, keď si tú zmrzlinu dáš. Teš sa na ten deň.

zmrzlina, ako schudnut, leto, dovolenka, ako nepribrat, cukor v zmrzline, dieta,

 

Občas si dopraj, veď aj o tom je dovolenka 🙂

Share your thoughts

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.