Môj život s EMEFKou

Žeby náhoda?

Poznáš najväčší zábavný portál na území Slovenska EMEFKA?

Má viac ako 420 tisíc fanúšikov na Facebooku a 340 tisíc na Instagrame :O Pred pár mesiacmi som ja ale ešte o EMEFKA ani nechyrovala. Teda občas ma niekto upozornil na ich zábavné memečko, ale inak som bola “mimo”. Tento zábavný portál sa mi priplietol do života úplnou náhodou.

Pred pár mesiacmi sme si urobili v ambulancii niekoľko profesionálnych fotiek s fotografom – sestričky, ja a pár pacientov. Fotku z čakárne si EMEFKA požičala pre svoje meme a tak sa naša čakáreň stala na pár hodín slávnou 🙂

#10yearchallenge LEVEL slovenské zdravotníctvo (y)

Uverejnil používateľ EMEFKA Utorok 22. januára 2019

Idú humor a medicína dokopy?

Keď tím EMEFKy zistil, že s mi humor nie je vzdialený, vznikol nápad na spoluprácu. Kombináciu humor + medicína som si spočiatku vôbec nevedela predstaviť. Navyše som v tom čase bola vo funkcii hlavnej odborníčky Ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo, čo je veľmi seriózna funkcia. No možno práve preto, že som tú vážnosť potrebovala nejako vykompenzovať, na spoluprácu som prikývla.

V online poradni Kamarát sa pýta odpovedám na anonymné otázky fanúšikov EMEFKA. Otázky sú to teda niekedy poriadne pikantné…

Čo sa ľudia pýtajú?

Prečo majú muži bradavky?
Ako vzniká ranná erekcia?
Prečo majú tehotné ženy divné chute?
A tiež veeeľa otázok o sexe…

Tu je malá ochutnávka z mojich odpovedí:

Vždy ma zaujímalo, načo slúžia mužom bradavky. Mário, 26

Na hranie, predsa. U mnohých mužov sú bradavky dôležitou erotogénnou zónou i keď (samozrejme) nie tou najdôležitejšou. Žena s fantáziou sa dokáže s mužovými bradavkami pekne pohrať. Z biologického hľadiska bradavky u mužov nemajú logiku, neplnia žiadnu funkciu, a preto sa zdajú byť zbytočnou ozdobou mužského tela. Prečo ich teda muži majú?

Počas ranného vnútromaternicového vývoja, v štádiu embrya, teda v prvých 4-6 týždňoch všetci vyzeráme rovnako, chlapci sa nijako nelíšia od dievčat. No a bradavky sa vyvíjajú práve v tomto štádiu, preto ich majú obe pohlavia. Bez následnej zvýšenej hladiny estrogénu sa chlapcom už prsia ďalej nevyvíjajú a sú len akýmsi „ornamentom“ na ich hrudi. Zaujímavosťou je, že bradavky majú okrem ľudí aj všetky ostatné cicavce, okrem vtákopyska.

Celý seriál nájdeš tu: https://emefka.sk/tag/kamarat-sa-pyta/

Kamarát sa pýta

Seriál vznikol preto, aby si sa viac nemusel zahanbene obracať na svojho obvodného lekára so slovami „Kamarát sa pýta…“

V seriáli zodpoviem všetky normálne aj bizarné otázky, ktoré máš ohľadom ľudského tela a zdravia. 

Máš otázku, na ktorú som zatiaľ neodpovedala?
Neváhaj a opýtaj sa !

A čo bude ďalej?

Nuž, nechaj sa prekvapiť 😉
Isté ale je, že spolu s EMEFKou chystáme niečo nové 😀


1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

Alžbeta Králováreply
31. júla 2021 at 14:56

Mam 71.r. ťazko sa mi dýcha, nevladzem vela chodiť. Pytala som sa na ECHO,d. Vysetril napísal, odniesla som internistke, pislala ma na CT hrudnej aneorizmy. Vysledok som doniesla, sestricka v čakarni prevzala, a vratila mi s tým, že o 3.m si mam prist pre žiadanku na opakovanie CT. kto mi povie čo mi je?

Leave a reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.