Chudnutie pod dohľadom lekára je veľmi žiadané. Profesionálov je ale málo.

Či už máte veľa vedomostí o zdravej strave a pohybe, alebo ste v téme zdravého životného štýlu úplný začiatočník, viem Vám pomôcť zdravo schudnúť a dosiahnúť Váš cieľ.

Prečo Vám chcem pomáhať práve ja?

Som všeobecná lekárka s 20-ročnou praxou. Po tom, ako sa mi pomocou zmeny stravovania a pohybom pred pár rokmi podarilo schudnúť 20 kíl, začala som sa zdravému životnému štýlu venovať. Začala som ho ŽIŤ a žijem tak dodnes. Schudnúť nebolo ľahké, ale docieliť to, aby sa kilá nevrátili, bolo ešte ťažšie.

Žiadne kúzla a žiadne zázračné diéty z dlhodobého pohľadu nefungujú. Kľúčom k zdraviu a štíhlej postave je naozaj zmena návykov a krok za krokom vybudovanie svojho zdravšieho ja.

Impulz

Pred 2 rokmi som sa téme výživy začala venovať intenzívnejšie. Prvotným impulzom bol môj kamarát Miško Páleník, ktorého azda všetci poznajú s televíznej show Extrémne premeny. Vybral si ma za krstnú mamu svojej knižky Vystúpte z kolotoča diét. Táto výborná kniha ponúka praktický návod, ako v priebehu ôsmich týždňov začať so zmenou životného štýlu. Hlavnou myšlienkou knihy je raz a navždy vyviesť ľudí zo začarovaného kruhu diét. Knižka sa dá kúpiť TU.

Knižka sa stala bestsellerom a ja som si uvedomila jednu dôležitú vec. Niekomu stačí prečítať si knižku, ísť podľa nej ako podľa návodu a dosiahne svoj cieľ, schudne vysnívaných pár kilogramov.

No na druhej strane je medzi nami veľa ľudí, ktorým nestačí prečítať si knižku. Títo ľudia potrebujú pomôcť, potrebujú, aby ich týmto procesom niekto sprevádzal. Aby im stravu a pohyb niekto “ušil na mieru”. Aby sa mali koho opýtať, keď majú otázky, poradiť sa, keď majú pochybnost. Alebo sa podeliť o pocit, že sa im nedarí tak, akoby by chceli.

Výživový poradca alebo lekár?

Zdravým ľuďom s nadváhou a obezitou dokáže pomôcť kvalitný výživový poradca. Ľuďom, ktorí už ale majú nejaké chronické ochorenie, či už cukrovku alebo vysoký krvný tlak by už ale s chudnutím výživový poradca pomáhať nemal. Mal by im pomáhať LEKÁR. Keďže je na Slovensku nedostatok lekárov, ktorí sa tejto téme seriózne venujú, rozhodla som sa stať jedným z nich.

A tak som sa pustila do štúdia.
Začala som profesionálnymi kurzami Poradca pre výživu a Manažment obézneho klienta, pokračovala certifikovaným kurzom Slovenskej obezitologickej asociácie Praktické základy manažmentu pacientov s obezitou a samoštúdiom učebnice Obezitológia. Chcela by som sa stať obezitológom, teda lekárom so špecializáciou v obezitológii, ale to (zatiaľ) nejde. Vedeli ste, že na Slovensku takáto špecializácia (zatiaľ) neexistuje? Budem si teda musieť počkať na zmenu legislatívy…

Vzdelávam sa ďalej

Sledujem najnovšie vedecké informácie o liečbe obezity v zahraničných zdrojoch a vzdelávam sa ďalej. V najbližších mesiacoch ma čaká vzdelávanie v zahraničí – základy kognitívno-behaviorálnej terapie, kurz STOB v Prahe ako aj online Kurz o emočnom jedení.

V apríli 2024 sa zúčastním na konferencii Dni praktickej obezitológie a metabolického syndrómu v Bardejovských kúpeľoch. Už teraz sa veľmi teším na prednášky a výmenu skúseností so slovenskými a českými odborníkmi, ktorí majú väčšie skúsenosti ako ja. Na tohtoročnej konferencii budem dokonca na pozvanie organizátorov aj prednášať.

Som členkou odborných obezitologických spoločností: SOA – Slovenskej obezitologickej asociácie ako aj medzinárodnej organizácie EASO – Európskej asociácie pre štúdium obezity.

Prečo?

Pretože ma nesmierne napĺňa pomáhať druhým meniť ich zaužívaný životný štýl k lepšiemu. Napĺňa ma radosťou, keď vidím, ako sa mojim pacientom zlepšuje nielen ich postava, ale aj ich zdravie. Úplne bežne pozorujem, ako sa mojim klientom s ubúdajúcimi kilami zlepšuje nálada a stúpa sebavedomie 🙂

Ako Vám dokážem pomôcť zdravo schudnúť?

Pomôžem Vám:

 • Pochopiť, ako Vaše telo funguje
 • Pochopiť, kde robíte najväčšie chyby
 • Naštartovať zmeny v strave aj v pohybe
 • Pripravím Vám na mieru pestrý jedálniček
 • Spoločne nastavíme pohyb podľa Vašich preferencií, potrieb a prípadných zdravotných obmedzení
 • Ak to bude potrebné, využijeme aj možnosti farmakologickej liečby, teda lieky na obezitu
 • Naučím Vás nielen ako zdravo schudnúť, ale aj ako schudnuté kilá nepribrať naspäť
 • BENEFITom je to, že budete po celý čas chudnúť pod dohľadom lekára

V procese chudnutia budem po celý čas Vašou oporou

Prečo schudnúť?

Kilá navyše sú pre naše zdravie nebezpečné, to vie každý.
Schudnutie síce nie je liekom na všetko, ale je vedecky dokázané, že pomáha pri mnohých zdravotných problémoch.
O zdravotných benefitoch, ktoré prináša zníženie váhy si môžete prečítať v mojom článku TU

 • Bude mi potešením, ak Vás na tejto ceste budem môcť sprevádzať.
  Verím, že s mojimi vedomosťami a skúsenosťami z oblasti výživy, všeobecného lekárstva aj obezitológie dokážem pomôcť práve Vám.
 • Budem Vám prinášať články s tipmi na chudnutie, napríklad o všímavom jedení, koncepte “zdravý tanier” alebo ako sa vyhnúť zajedaniu emócií.
 • Ak sa chcete stať mojim klientom s intenzívnym a komplexným poradenstvom, kedy Vám pomôžem dosiahnuť Váš cieľ, kontaktujte ma mailom na jana.bendova@hotmail.com
 • CENNÍK poradenstva nájdete TU

Certifikáty

Share your thoughts

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.